Choyang Gerçek SAUNA

Gerçek Sauna Herkesin Hakkı

Dünyaca ünlü Doktorumuz Prof. Dr. Mehmet ÖZ’ün “Ömrünüzü uzatacak teknoloji” diyerek tanıttığı infrared saunaların ciddi tıbbi referansları da bulunuyor. A.B.D. , Japonya ve Türkiye’de yayın yapan; tüm tıp dünyasınca saygınlığı olan dergiler de makalelere konu olmuştur.

Dr. Mehmet Öz, katıldığı Oprah Winfrey Show ’da yeni nesil sağlıklı yaşam aracı olarak gösterdiği far-infrared sauna teknolojisini tanıttı. Infrared Sauna`nın faydalarını anlatan

Dr. Mehmet Öz : “Parmağınızı bile kıpırdatmadan 700 kalori yakmanız mümkün.” diyor.
Normal saunalardan daha farklı olan far-infrared saunayı kendisine ilk tanıtan kişiler eşinin ailesi olmuş.

Dr. MehmetÖz : “Bu saunalar güneşten gelen far-infrared ısının aynısını veriyor. Bu özel ısı cildinizin altına nüfuz ediyor ve dış ortamın ısısını fazla artırmadan kendi vücudunuzu ısıtıyor.” Programda saunanın içerisinde bir kaç dakika geçiren Oprah Winfrey, gerçekten ısının yanlızca kendi vücuduna nüfuz ettiğini söylüyor.
Dr. Mehmet Öz : “Yüksek ısı kan basıncını azaltmaya ve kan dolaşımı hızını artırmaya yardımcı oluyor
Kalbinizin daha hızlı atmasına ve kalori harcamanızı sağlıyor.
Metabolizma hızını bir miktar artırıyor ve ayrıca terleme ile de toksinleri vücudunuzdan dışarı atıyorsunuz.

İNFRARED SAUNA’NIN FAYDALARI

Toksinlerin atılmasını sağlar. Klasik sobalı tip saunalarda ısı konveksiyonel olarak etki eder. Yani sauna içerisin de sirküle olan sıcak hava vücudunuza temas eder, bu sayede terletme sağlar. Bu şekilde bir klasik saunanın ısı vücudun 5-6 mm altında kadar etki edebilir ve terlemede genel olarak yüzeysel olarak kalır. Genel kabule göre klasik saunalar vücuttan 100 birim terleme ile 2-3 birim toksin atabilirler. Far-infrared ısı ise radyan bir ısıtma sistemidir. Tıpkı güneş gibi, etki ettiği alandaki havayı değil cisimleri ısıtır. Vücudunuzdan 4 cm derine kadar etki edebilen bir ısıdır. Bu sayede klasik saunalara göre daha derinden bir terletme sağlar. Bu olay netice olarak da 7 kat daha fazla toksin atımını sağlar. Genel kabule göre infrared saunalar vücuttan 100 birim terleme ile 20 birime kadar toksin atabilir. !