Ayak Masaj Aleti

Refleksoloji Nedir ?

Refleksoloji’yi,“ Ayaklar bedenin aynasıdır” sözüyle özetleyebiliriz. Daha geniş anlamda Refleksoloji, ayaklara uygulanan özel ovma hareketleriyle vucudun belli bölgelerinde bloke olmuş enerjiyi çözerek, bedenin kendi kendisini iyileştirme gücünü harekete geçirmesi olarak tanımlanabilir. Refleksoloji ‘denge’ sağlayan bir terapidir. Refleksoloji Terapisi kişinin kendisini, fiziksel, duygusal ve ruhsal bakımdan iyi hissetmesini sağlar ve kişiye doğal dengesini kazandırır.

Nasıl Uygulanır ? Refleksoloji Bilimsel Olarak Kanıtlanmış mıdır ?

Evet. Örneğin, Amerika’da yapılan bilimsel bir araştırmaya göre Refleksoloji’nin, PMS’yi (Regl öncesi gerginliği) % 45 oranında azalttığı kanıtlanmıştır. (Ref. The College of Naturopathie and Complementary Medicine) Ayrıca araştırmalar Refleksoloji’nin hiçbir yan etkisinin olmadığını ve 20 dk.’lık bir Refleksoloji terapisiyle, vücut sirkülasyonunun % 10-15 oranında harekete geçirdiğini tespit etmişlerdir.

Ayak Masajı

Uzun ve zor bir günün ardından bütün gün ağırlığımızı taşıyan ayaklarımızın dinlenmeye ve rahatlamaya ihtiyacı vardır. Refleksolojistlere göre ayakta durduğumuz sürece,vücudumuzdaki bütün toksinler ayakta birikir.Bu yüzden günün sonunda rahatlamanın en iyi yolu ayak masajıdır.Ayak masajı vücudumuzdaki metabolik faaliyetleri düzenler, kas ağrılarını giderir, gergin kasları gevşetir,kan dolaşımını hızlandırır, vücudu toksinlerden arındırır. Üründe kullanılan en son teknoloji sayesinde hava yastıklarının içerisindeki hava basıncı ile bacaklara ve ayaklara zarar vermeden masaj yapılır.

Evinizde sağlıklı bir şekilde bacaklarınıza ve ayaklarınıza masaj yapmanın keyfine varacaksınız.

E-5520A Bacak ve Ayak Masaj Aleti

 

  • Hava yastıklarının yaptığı hava basıncı ile tam bir masaj uygulanır.
  • Yeni THERAPY modu ile masajınızı kolayca uygulayınız.
  • Hava basıncının seviyesini kontrol edebilirsiniz.
  • Ayağınızın büyüklüğüne göre masajınızı ayarlayabilirsiniz.
  • Ailenizle birlikte rahatlıkla kullanabileceğiniz bir üründür.